• Anwil Basketball Challenge

• W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa nr1 im. Wojska Polskiego w Gniewkowie nawiązała współpracę z trzykrotnym mistrzem i ośmiokrotnym wicemistrzem Polski, Anwilem Włocławek!

W ramach projektu, młodzi adepci koszykówki z Naszej Szkoły kilkukrotnie odwiedzili Halę Mistrzów we Włocławku. Podczas pierwszej wizyty obejrzeli profesjonalny trening koszykarzy Anwilu pod okiem Przemysława Frasunkiewicza - coacha włocławskiej drużyny. Po zakończeniu zajęć zawodnicy oraz sztab trenerski odpowiadali na pytania młodych koszykarzy. Był też czas na wspólne zdjęcia i autografy!

Podczas kolejnej wizyty w Hali Mistrzów, nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez trenera Grzegorza Kożana oraz legendę polskiej koszykówki Igora Griszczuka, których wspierali zawodnicy włocławskiej drużyny - Szymon Szewczyk wraz z Łukaszem Frąckiewiczem.

Uczniowie gniewkowskiej Jedynki zostali również zaproszeni na półfinałowy pojedynek Anwilu Włocławek rozgrywany w ramach European North Basketball League (ENBL).

Zwieńczeniem współpracy w roku szkolnym 2021/2022 będzie czerwcowy turniej, w którym koszykarze SP 1 zmierzą się ze szkołami powiatu włocławskiego i miasta Włocławek.

• Anwilowy Turniej Mikołajkowy 2022 za nami

• W roku szkolnym 2022/23 kontynuujemy współpracę z Anwilem Włocławek. Tym razem zespół z Włocławka zaprosił do wspólnej zabawy uczniów klas III. Najmłodsi adepci koszykówki z naszej szkoły zbierali pierwsze szlify pod wodzą Lee Moore'a, gwiazdy Anwilu i całej ligi. Nasi uczniowie rozegrali cztery spotkania z innymi szkołami z Włocławka. Mimo niesamowitego zaangażowania i walki o każdą piłkę, trzy razy musieli uznać wyższość rywali przegrywając o kilka punktów. Nie dawali jednak za wygraną i ostatni mecz zremisowali.

Tego dnia w Hali Mistrzów nie wynik był jednak najważniejszy! Wszyscy świetnie się bawili, atmosfera była niesamowita, a uśmiechom, wspólnym zdjęciom i zabawie nie było końca.

Skład naszej drużyny:

1. Białek Antonina, III a
          2. Bielak Nadia, III b
          3. Chmal Antonina, III a
          4. Czerwiński Cezary, III b
          5. Graczyk Iga, III a
          6. Kopacz Marcelina, III a
          7. Laskowska Zuzanna, III a
          8. Sarkowicz Dariusz, III b
          9. Wieczorek Oliwier, III a
          10. Wieloszyński Filip, III a
          11. Żywica Igor, III b

Sztab trenerski: p. Lee Moore, p. B. Kuźniacki, p. A. Pułaczewski, p. P. Skrajny

Dziękujemy Anwilowi Włocławek za kolejne zaproszenie i organizację na najwyższym poziomie!

Dziękujemy burmistrzowi oraz wiceburmistrzowi Gniewkowa, p.Adamowi Straszyńskiemu oraz p.Jarosławowi Tomczykowi za zapewnienie transportu naszym najmłodszym koszykarzom!

Zapraszamy do fotorelacji oraz na naszego FB.

Więcej zdjęć z całej imprezy na oficjalnej stronie klubu.

„Fot. P. Kieplin / KK Włocławek”

• Wizyty w Hali Mistrzów we Włocławku

Zapraszamy do fotorelacji!