• Wycieczka do Warszawy w ramach programu „Poznaj Polskę”

• 13 grudnia 2021r. uczniowie klas VII B, VII D,VII E,VII G,VIII D,VIII F,VIII H Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Gniewkowie wraz z opiekunami: p. Kornelią Dziatkowiak, p. Małgorzatą Kordaszewską-Jedel, p. Joanną Pawelską i p. Jarosławem Kwiatkowskim uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd dofinansowany był przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki ,,Poznaj Polskę”.

Celem wyprawy było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego uczniów poprzez umożliwienie im poznania Warszawy, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Stadionu Narodowego, spacer po stolicy oraz wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia stadionu trasą ,,Poczuj się jak VIP”. Trasa ta obejmuje zwiedzanie przestrzeni z reguły dostępnej tylko dla wyjątkowych gości PGE Narodowego. Spacer po Warszawie pozwolił uczniom zobaczyć Zamek Królewski z zewnątrz, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca oraz Rynek Starego Miasta. Wycieczkę zakończono wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież mogła zobaczyć tam eksponaty, które w dużej części są pamiątkami walczących powstańców oraz obejrzeć film ,,Miasto ruin”.

Wycieczka była bardzo udana, pozwoliła urozmaicić zajęcia lekcyjne, zobaczyć wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.