• "Biologia bez barier" z UMK

• 28 kwietnia 2022r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu "Biologia bez barier". Warsztaty były organizowane przez Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK w Toruniu. Tego dnia 24 uczniów z klas 7 i 8 brało udział w wykładach oraz zajęciach laboratoryjnych. Tegoroczne tematy zajęć to : "Czy stres zawsze szkodzi?" oraz " Dlaczego nie lubimy pasożytów?"

Podczas zajęć uczniowie mogli łączyć wiedzę z praktyką i doskonalić umiejętności z zakresu technik badawczych (m.in. wykonywanie preparatów mikroskopowych, prowadzenie obserwacji żywych organizmów czy stawianie i potwierdzanie hipotez badawczych). Warsztaty stały się okazją do samodzielnego przeprowadzania szeregu badań i eksperymentów.

Ta forma zajęć bardzo podobała się uczniom dlatego będziemy kontynuować współpracę z Uniwersytetem i mamy nadzieję na więcej tego typu wyjazdów :)

Pełna relacja z zajęć:  https://sp1gniewkowo.edupage.org/album/#photos:album:32