• Gminny Konkurs Matematyczny 2022/2023

• We wtorek 25 kwietnia odbyła się w naszej szkole II edycja Gminnego Konkursu Matematycznego pod patronatem Burmistrza Gniewkowa.

Wzięło w nim udział 38 uczniów z pięciu szkół podstawowych naszej gminy: SP Szadłowice,
        SP Wierzchosławice, SP Gąski, SP 2 Gniewkowo i SP 1 Gniewkowo
        . Niektórzy z nich brali już udział
        w I edycji tego konkursu w zeszłym roku.

Uczestnicy rywalizowali w 6 kategoriach: klasy IV, V, VI, VII, VIII i łączone. Mieli oni do rozwiązania zestawy 5 zadań wybranych spośród propozycji przygotowanych przez nauczycieli szkół biorących udział w konkursie. Na uporanie się z nimi mieli przeznaczone 60 minut.

Następnie prace zostały sprawdzone przez komisje. W tym czasie uczniowie mieli możliwość integracji i rozmów nie tylko o zadaniach. W zaciszu szkolnej biblioteki i w miłej atmosferze przy soczkach i przekąskach ufundowanych przez Radę Rodziców SP 1 oraz firmę CYKORIA SA Wierzchosławice czas upłynął im szybko.

Podziękowania za udział dla szkół oraz nagrody przygotowane przez organizatorów przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Gniewkowo laureatom wręczali Dyrektor SP 1 p. Marlena Wojdylak oraz Burmistrz Gniewkowa p. Adam Straszyński.

Oboje podziękowali wszystkim uczestnikom za udział, podziwiając ich zamiłowanie
        do matematyki oraz pogratulowali nagrodzonym:

Klasy IV

I miejsce – Filip Nowakowski (SP 2), Daniel Rogalski (SP 1)

II miejsce – Hubert Weber (SP Wierzchosławice)

III miejsce – Alan Wieruszewski (SP 2)

Klasy V

I miejsce – Tomasz Łukaszewski (SP Wierzchosławice)

II miejsce – Paweł Łukasiewicz (SP 1)

III miejsce – Gabriel Matuszewski (SP Szadłowice), Filip Kiestrzyn (SP 1)

Klasy VI

I miejsce – Mateusz Kowalski (SP 1), Oliwier Chmal (SP 1)

II miejsce – Yevhen Korynets (SP Wierzchosławice)

Klasy VII

I miejsce – Marcel Frejter (SP Szadłowice)

II miejsce – Jakub Barczak (SP Wierzchosławice), Małgorzata Skibińska- Rączka (SP 1)

III miejsce – Wincenty Wiśniewski (SP Szadłowice)

Klasy VIII

I miejsce – Anna Chmielewska (SP 2), Nikola Pawlak (SP Gąski), Igor Prawecki (SP Szadłowice)

II miejsce – Hubert Jaskulski (SP Wierzchosławice)

III miejsce – Paweł Łukojć (SP 2), Bartosz Dreliszak (SP 1)

Klasy łączone

I miejsce – Antoni Kolano (SP Gąski)

II miejsce – Dominik Nowak (SP 1)

Bardzo dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu konkursu.
        Już za rok kolejna edycja, na którą zapraszamy.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.