• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - Wisława Szymborska Już dziś uczniowie naszej szkoły włączyli się w świętowanie Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia. Młodzież klasy VII b czytała młodszym koleżankom i kolegom opowiadanie, dzięki któremu dzieci dowiedziały się, jak powstaje ich ulubiony przysmak, czyli czekolada. Następnie uczniowie klasy V b recytowali bajki Ignacego Krasickiego. Po tej przygodzie z literaturą, młodzież uczestniczyła w niezwykle ciekawym spotkaniu z p. dr Romualdą Romanowską - autorką książek dla dzieci i dorosłych oraz jej córką Jagną, która ilustruje wybrane tomy wierszy swojej mamy. Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób powstawała i czym inspirowana była książka "Kto odgadnie, co jest na dnie". Autorka udzieliła też rady tym, którzy sami chcieliby spróbować swych literackich sił. Młodzież, niezwykle zaciekawiona wierszami oraz ilustracjami, miała też możliwość zadawania autorkom wielu pytań. Dzięki dzisiejszym spotkaniom uczniowie naszej szkoły przekonali się po raz kolejny, że czytanie rozwija, uczy, ale również bawi i sprawia, że świat wokół nas staje się ciekawszy, bardziej zrozumiały, piękniejszy i barwniejszy. Zatem - czytajmy, bo NAPRAWDĘ WARTO!!!

• Puchar Tymbarku

• Sukces SP 1 w Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku! Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią startujemy znów w największym turnieju organizowanym dla dzieci przez PZPN Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. W tegorocznej edycji turnieju wystawiamy aż 5 drużyn! Zaczynamy od najstarszej grupy dziewczyn które niestety musiały uznać wyższość rywalek. Jednak dla dziewczyn z klas V był to debiut w rozgrywkach, więc cieszymy się, że tak dobrze się zaprezentowały i nabrały doświadczenia. Nasze najmłodsze i przyszłe gwiazdy z klasy pierwszej sportowej zaliczyły kapitalny występ. Stoczyły wyrównaną walkę z uznaną marką jaka jest w Polsce UKS 6! Ten mecz pokazał znakomitą pracę jaką wykonuje Pan Przemysław Szmelter podczas lekcji wychowania fizycznego. Brawo pierwszaki! Brawo Pan Trener! W kategorii chłopców trochę zabrakło szczęścia, szczególnie U12 Chłopcy dali się pokonać w meczu o finał, mimo że wygrywali już trzema bramkami. Jest to jednak następny dowód na to, że daliśmy grać wszystkim zawodnikom, bo wynik był ważny, ale nie najważniejszy.Klasy trzecie i młodsze rozegrały tylko jeden mecz w grupie ponieważ pozostałe zespoły się wycofały i nie mogły do końca pokazać swoich umiejętności ale brawo za walkę na boisku! I na koniec zwycięska drużyna z klasy sportowej, która nie tylko wygrała mecze i awansowała do finału wojewódzkiego, ale przede wszystkimi pokazała radość z gry i uczestnictwa w całym turnieju. Nagrodą dla nich będzie udział w finale wojewódzkim. Będzie to dla nich zaszczyt i ogromne przeżycie, bo w wieku 8 lat zobaczą turniej organizowany na wysokim poziomie i zdobędą nowe doświadczenia. Finał odbędzie się 17 maja w Świeciu. Małe Jedynki jesteście naprawdę Jedynki. Bardzo dziękujemy nauczycielom za pomoc! Brawa dla Pani Wychowawczyni Mirelli Roszak, która tak wspaniale kibicowała swoim wychowankom! Brawa dla opiekunów i nauczycieli: p. Piotra Górskiego, p.Dariusza Wojciechowskiego i p. Dariusz Semenowicza! Trzymajmy kciuki podczas finału wojewódzkiego!

• Anwil Basketball Challenge

• Podczas kolejnej wizyty w Hali Mistrzów we Włocławku w piątek 1 kwietnia 2022, nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez trenera Grzegorza Kożana oraz legendę polskiej koszykówki Igora Griszczuka, których wspierali zawodnicy włocławskiej drużyny - Szymon Szewczyk wraz z Łukaszem Frąckiewiczem.

Zapraszamy do galerii zdjęć na FB oraz na oficjalną stronę klubu!

„Fot: P. Kieplin / KK Włocławek”

• Gminny Konkurs Matematyczny

• W środę 6 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Gniewkowie odbędzie się Gminny Konkurs Matematyczny.

Wszystkich uczestników serdecznie zapraszamy!

• Wierszolandia w Jedynce

• Tegoroczna edycja WIERSZOLANDII odbędzie się we wtorek, 12 kwietnia, w godzinach 9.00 -11.00 w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Gniewkowie. Zgłoszenia na konkurs przyjmowane są do piątku 8 kwietnia za pomocą LIBRUSa lub tradycyjnie - wypełniając zgłoszenie papierowe (dostępne w bibliotece szkolnej).

Wszelkie pytania związane z konkursem można kierować do p. Ireny Mierzwickiej lub p. Piotra Górskiego.

PozdrawiamyOrganizatorzy!