• Wierszolandia - VI edycja

• W dniu 05.06.2023 odbył się konkurs recytatorski "Wierszolandia" dla chętnych uczniów klas I-VIII. To już szósta edycja konkursu. Tak jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Młodsi uczniowie prezentowali wybrane przez siebie wiersze różnych poetów, z kolei starsi przedstawili poezję naszej noblistki Wisławy Szymborskiej. 👍

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 📷

• Dzień bez plecaka! 🎒

• "...Bo fantazja🤩fantazja🤩, bo fantazja jest od tego, aby bawić się🥳na 🥳całego... . Kolorowy dzień bez plecaka🥰🥰🥰

• Spotkanie z biskupem w SP 1

• W ramach wizytacji parafii, na terenie której znajduje się nasza szkoła, ksiądz biskup Radosław Orchowicz ♝ odwiedził najmłodszych uczniów. ❤️👍

• Dzień Dziecka 2023

• Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Dziecka zorganizowanym przez MGOKSiR zorganizowanym na Stadionie Miejskim w Gniewkowie. 😁😁👍👍

• "Porzuć uzależnienia, wybierz marzenia"

• We wtorek 30 maja 2023r uczniowie naszej szkoły brali udział w przedstawieniu profilaktycznym pt: "Porzuć uzależnienia, wybierz marzenia" przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gąskach.

Młodzi aktorzy w niezwykle atrakcyjny sposób ukazali problem uzależnień wśród młodzieży.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie♥️  Było fantastycznie !!!👏💐🎭♥️

• Wycieczka szkolna do Biskupina

• W dniach 29-30 maja uczniowie klasy IV a oraz IV b spędzili miło i ciekawie czas na wycieczce szkolnej w Biskupinie. Oprócz wspólnie spędzonego czasu na zabawach i grach uczniowie poznali historię rozwoju ludzkości na terenach Polski. Pogoda dopisała, atmosfera była super w związku z tym wszyscy uczniowie zadowoleni wrócili do swoich domów. Opowieściom po przybyciu do domu nie było końca. 😁☀️👍🏀⚽🌻🏹

• Warsztaty MGOKSiR !

• W poniedziałek 29 maja w klasach I - III odbyły się warsztaty sensoryczne zorganizowane przez MGOKSiR w ramach tzw. "zajęć fajności".

W imieniu najmłodszych uczniów, dziękujemy i zapraszamy ponownie! 😁😁👍👍

• Egzamin ósmoklasisty - język obcy🖊️

• Ostatni dzień egzaminów za nami... dzisiaj uczniowie zmierzyli się z językiem angielskim 🇬🇧 oraz niemieckim 🇩🇪.

Do egzaminu przystąpiło 67 uczniów, którzy rozwiązywali arkusze egzaminacyjne podsumowujące ich wiedzę zdobytą w czasie nauki w szkole podstawowej.

Dziękujemy wszystkim za sprawną organizację egzaminu i przyjazną atmosferę, a uczniom za wzorową postawę i życzymy wspaniałych wyników. 🤞😁👍

• Egzamin ósmoklasisty - język polski🖊️

• 67 uczniów klas ósmych  przystąpiło dzisiaj w naszej szkole do swojego pierwszego w życiu egzaminu. Egzamin z języka polskiego 🇵🇱 ósmoklasiści  mają już za sobą, jutro czeka ich egzamin z matematyki📐, a pojutrze z języka angielskiego 🇬🇧.

Trzymamy kciuki! 👍😁🤞

• Sukces naszych uczennic!

• Uczniowie SP nr 1 w Gniewkowie wzięli udział w konkursie plastycznym: "SAPEREM BYĆ – ŻOŁNIERZ WSPÓŁCZESNY BOHATER"🪖✏️🖌️ zorganizowanym przez II Pułk Inżynieryjny w Inowrocławiu. W konkursie swoje pracy prezentowali uczniowie z wielu szkół powiatu inowrocławskiego. Z dumą chcemy zakomunikować, że Amelia Łącka - uczennica klasy VIc zajęła II miejsce w konkursie, Maja Rutkowska - uczennica klasy Va - III miejsce. Do etapu finałowego zakwalifikowała się również Konstancja Losik z klasy VIIb.

Opiekunem naszych laureatek jest p.Tomasz Wesołek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!! 😁😁👏👏

• Kolejny sukces naszych uczennic!

• Uczennice naszej szkoły Michalina Gremplewska i Michalina Miszczyk zdobyły WYROŻNIENIA w Międzyszkolnym Konkursie Biologicznym " Poznaję i wnioskuję - wiem co jem" !

W konkursie zorganizowanym przez ZSWP w Kobylnikach wzięło udział 49 uczniów z 14 szkół powiatu inowrocławskiego, mogileńskiego i konińskiego.

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste wręczenie nagród, w trakcie którego niebywałą atrakcją okazały się być m.in. pokazy szycia chirurgicznego oraz resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 😁😁👍👍👏👏

• Wycieczka szkolna klasy III b

• Klasa III b była na wycieczce w 🦕 Jura Parku 🦖 w Solcu Kujawskim. Spotkaliśmy wiele dinozaurów na ścieżce edukacyjnej. W kinie 5D pojechaliśmy na safari. Spacerowaliśmy po parku miniatur, odwiedziliśmy Muzeum Ziemi. I oczywiście skorzystaliśmy z placu zabaw, trampolin i karuzeli.

Wrażeń mnóstwo. Będziemy wspominać! ❤️❤️😁😁

• DYPLOMY UZNANIA dla uczniów Jedynki

• Wiktoria Macioszek, Sandra Kotowska, Małgorzata Skibińska-Rączka i Katarzyna Wrzesińska z klasy VII A oraz Konstancja Losik, Dalia Noińska i Wiktor Wylandowski z klasy VII B otrzymali pamiątkowe Dyplomy za reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Gniewkowie w międzynarodowym konkursie SCHÜLERWETTBEWERB „Begegnung mit Osteuropa” 2023 organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Nauki 🇵🇱 oraz Ministerstwo Oświatyz Północnej Nadrenii – Westfalii 🇩🇪 :

Serdecznie gratulujemy! 👏👏😁😁

• Gala Kaspry 2023

• We wtorek 16 maja 2023 roku odbyła się Gala Kaspry 2023. Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zaproponowali uczniom szkół podstawowych osiem konkursów przedmiotowych, które noszą nazwę „Kasprów”. Kolejno odbyły się:

• III Kasper Polonistyczny

• XXI Kasper Biologiczny

• XIX Kasper Matematyczny

• II Kasper Geograficzny

• VIII Kasper Historyczno-Wosowski

• XXIX Kasper Chemiczny

• V Kasper DACH-Reise

• XXVI Kasper Językowy ,,English is Easy".

Zainteresowanie konkursami było bardzo duże. Odbyły się one pod honorowym patronatem:

• Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego,

• Starosty Inowrocławskiego – Pani Wiesławy Pawłowskiej,

• Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Elżbiety Piniewskiej.

Finalistką Konkursu z Języka Niemieckiego „V Kasper DACH-Reise” 🇩🇪 została uczennica

Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego

w Gniewkowie

Anna Pietrzak